ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13614439
*
nr 1361 4439
Spegel
rokokostil, 126x48 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 november 2020
kl 18:36:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/11 13:52:00
1
100 kr
21/11 12:37:42
2
150 kr
22/11 16:14:53
3
Vinnande bud
22/11 16:29:59
2
250 kr
22/11 16:29:59
3
300 kr (Budbetjänt)
22/11 16:30:45
2
350 kr
22/11 16:30:45
3
400 kr (Budbetjänt)
22/11 23:12:02
2
450 kr
22/11 23:12:02
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1361 4439
Spegel
rokokostil, 126x48 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/11 13:52:00 | 1 | 100 kr |
21/11 12:37:42 | 2 | 150 kr |
22/11 16:14:53 | 3 | Vinnande bud |
22/11 16:29:59 | 2 | 250 kr |
22/11 16:29:59 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
22/11 16:30:45 | 2 | 350 kr |
22/11 16:30:45 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
22/11 23:12:02 | 2 | 450 kr |
22/11 23:12:02 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27